czwartek, 18 lutego 2010

Ruszyło

Oj ruszyło, z takiego kopyta, że tymczasowo w odstawkę poszedł blog. Ruszyło nowe forum ogólnofantastyczne http://fantastyka.info.pl/forum. Impuls do powstania przyszedł z forum NF, na którym wybuchła drobna zadyma związana ze zdjęciem bana z Konrada T. Lewandowskiego. I w sumie nie byłoby w samym odbanowaniu niczego, z czym by się nie dało żyć, ale niestety redakcja zaczęła komentować parę rzeczy w sposób, który części użytkowników (w tym mnie) zdecydowanie nie przypadł do gustu. Więc mówiąc kolokwialnie, zabraliśmy dupy w troki i zmontowaliśmy coś nowego.

Nowe forum ma tę niebywałą zaletę, że jest całkowicie niezależne. Mówiąc inaczej nie jest związane w żaden sposób z jakimkolwiek portalem, wydawnictwem czy pismem. Daje to tę przewagę, że można dyskutować o wszystkim (oczywiście najlepiej w ramach szeroko rozumianej fantastyki) i nikt nie marudzi, że nikt nie pisze o tym, czy o tamtym.

Zasadniczo mimo, że jeszcze nie minął tydzień od uruchomienia, myślę, że "bilans otwarcia" w postaci 103 użytkowników i ponad dwóch tysięcy postów jest dość dobrym wynikiem jak na forum. Należy tu oczywiście bardzo zaznaczyć, że bez Drakena, będącego "Ojcem założycielem" i nosiwody, który wystarał się o należytą reklamę, niewiele by z tego pewnie wyszło. A tak? Kręci się i to całkiem fajnie :)

5 komentarzy:

 1. Oj, fajnie, fajnie. :) I miło wreszcie zobaczyć u Ciebie wpis - wierzę, że na bloga nie starcza czasu gdy ma się na głowie szybko rozwijające się forum. :) Ale forum jest wielce udane, muszę przyznać. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja zaspamuję i napiszę, że pierwsze fala radości minęła - wyraźnie widać, że mniej się dzieje na forum. Ale taka kolej rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Oranea

  Brak wpisów w zasadzie można tylko częściowo zrzucić na forum. Znacznie bardziej doskwiera mi brak jakiejkolwiek weny :P Kurde... Trzeba wymyślić coś na drugiego blogaska jeszcze... :P

  @Drzejan
  No zobaczymy jak to się dalej potoczy. Na razie będzie pewnie trochę uspokojenia, ale myślę, że nie będzie trwała bardzo długo, tym bardziej, że jeszcze trochę i pojawią się chociażby nowy numer NF i pierwszy F&SF. Prorokuję, że zwłaszcza ten drugi będzie pretekstem do dyskusji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też sądzę, że po pierwszej fali spontanicznego pisania o wszystkim, do kolejnych zapisów mobilizować nas będą (oby) wydarzenia - numery pism, jakieś powieści. Ponieważ jednak to forum nie przynależy do żadnego tytułu, czy wydawnictwa, trzeba będzie jednak trochę je animować, by ludzie nie odpłynęli.
  A na razie zaowocowało forum spadkiem częstotliwości wpisów na blogach:P.

  OdpowiedzUsuń
 5. Każde forum ma swoje fazy życia, myślę, że niebawem wejdziemy w stan stabilizacji. :)

  OdpowiedzUsuń